امروز هم نبودی

و من به این فکر کردم که چرا باید از خواب بیدار شوم ؟ چرا پرده ی اتاقم را بکشم ؟ به نور چه نیازیست ؟

امروز که نبودی به خودم قول دادم که دیگر هیچوقت درباره چشم هایت فکر نکنم چند روزیست که تا دست به قلم میبرم سر و ته نوشته هایم به تو و چشم هایت ختم میشود مسئول مجله هم شاکی شده . میگوید آخر مرد حسابی ، به تو گفته بودم درباره ی بهار بنویسم اینها چیست که تحویلم داده ای ؟

مثل همیشه من نمی دانم که چه بلایی به سرم امده ! مثل همیشه من گنگم و سردرگم . اما می دانی اینبار فرقش چیست ؟

اینبار تو نیستی که پرتوی راهنمای من شوی نیستی که بخندی و بگویی این که مشکل بزرگی نیست ، با هم درستش می کنیم .

اصلا اینبار مشکل من تویی ! باز هم به نظرت این مشکل بزرگ نیست ؟

انگار امروز صبح جمعه است و شهر تعطیل . شاید هم چون چشمم تار شده باز بودن مغازه ها را نمی بینم راستی ؟ چه پوشیدم ؟ اصلا نمیدانم کی و چگونه لباس هایم را عوض کردم . یادم است روز هایی که تو را میدیدم برای درست کردن موهایم ساعت ها وقت میگزاشتم و تهش هم دیر به دفتر مجله می رسیدم . خوب بیا دلمان را خوش کنیم لاعقل رفتنت باعث شده تاخیری نداشته باشم .

ظهر شده ، با دل درد به خانه بر می گردم ، تو چه ؟ حالت کامل خوب است ؟ عذاب وجدانت هم درد ندارد ؟

لباس هایم دورتا دور اتاق پهن است ، قله هایی از ظرف های نشسته روی پیشخان است انقدر مانده اند که حتی با شستن هم تمیز نشوند .

و در میان این اشفتگی های دور گلدان گل بنفشه ی مان را خلوت کردم ام پنجره را برایش باز میکنم ، اب می اورم ، نازش میکنم ، اخر تو او را خیلی دوست داشتی ! چند روزیست که سوالم این است : حتی بیشتر از من ؟

تمام روز را با گلدان بی جان حرف میزنم . و طبق عادت از تو می گویم . اما پژمرده شده . حق هم دارد . حرف هایم مثل زهر تلخ است .

کاش قبل رفتنت فکر میکردی ، به من ! به گلدان بنفشه ، به ظرف های روی پیشخان ، به دفتر مجله . به اینکه بی چشمانت چگونه باید زندگی کنم ؟

هر وقت که خدا را دیدم از او می پرسم چگونه ان چشم ها را خلق کرده ای ؟ حتی از بهارت هم زیبا تر است .

باز هم قول شکستم ، اصلا شاید به خاطر بد قولی هایم رفته ای ! قول شکستم و باز هم به چشم هایت فکر کردم . و باز هم نوشته ام به چشم هایت ختم شد :) می بینی؟

فاطمه حسینی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اينترنتي لوازم ارايشي یلدا نیوز ارائه خدمات ويزاي اوکراين ارائه دهنده انواع خدمات بیمه ای یک ماما Jennifer Mon coin de solitude تخته سیاه کتاب جامع آزمون صلاحیت بالینی زامیت : دنیای تکنولوژی